Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/1800/virtual/www/domains/hodinky.ikn.cz/wp-content/themes/bueno/functions/admin-setup.php on line 19

Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/1800/virtual/www/domains/hodinky.ikn.cz/wp-content/themes/bueno/functions/admin-setup.php on line 89

Klenot hodinky Casio Edifice EFA-121D 1AVEF recenze

4 Led

Když jsem si minulý rok k Vánocům vybíral nové hlavní hodinky na každodenní nošení, byl jsem poměrně na vážkách jaké zvolit. Víc než kde jinde tu totiž platí zákonitost, že čím větší možnost volby máte, tím se hůře vybírá. Po pečlivém zvážení jsem nemohl skončit nikde jinde, než u značky Casio a její kolekce pro piloty formule 1 Edifice. Nakonec jsem si vybral v kvalitním eshopu hodinky.cz model Edifice EFA-120D-1AVEF nicméně moc nechybělo a skončil jsem u dalšího bezprostředního modelu 121D, který se odlišuje prakticky jen trochu jiným vzhledem.

Nicméně i skvělé pánské hodinky Casio Edifice EFA-121D-1AVEF jsem si měl možnost vyzkoušet díky známému, který taktéž velmi výhodně nakoupil u hodinky.cz. Takže tady máte pár mých dojmů z tohoto nekorunovaného krále mezi kvalitnímia přitom cenově výhodnými hodinkami.

Pod krkolomným a dlouhým názvem Casio Edifice EFA 121D 1AVEF se skrývá mistrně vytvořený hodinový strojek. Jedná se o hodinky střední třídy, čemuž napovídá i vyšší cena 2 651,-, kterou vzácně drží všechny velké a seriozní eshopy. I v rámci své kolekce se drží někde uprostřed (nejlevnější Edifice seženete cca za 7 stovek Edifice AQ-163-2BVEF).

Čím však tyto hodinky obzvláště vynikají je výborným zpracováním a hlavně poměrem cena výkon. Najdeme v nich totiž ukryty opravdu nadstandardní funkce. Když začneme od toho prvního tedy vzhledu, tak jasně vidíte, už na první pohled, že se jedná o opravdu masivní a bytelné mužské hodinky. Materiálem z kterého byly zhotoveny je kvalitní švédská ocel a na první pohled vše na hodinkách lícuje a pevně drží, aby také ne když mají být vodotěsné do hloubky 100 metrů. Casio Edifice EFA 121D jsou poměrně těžké hodinky, váží totiž 153 gramů. Takže se opravdu hodí spíše pro muže, než pro teenegery. Nutno dodat, že většina váhy má za vinu opravdu masivní taktéž kovový řemínek. Který si ovšem můžete nechat vyměnit. Rozměry hodinek už jsou ryze přijatelné a to: 44,9×48,4×13,1 mm.

Co se vizuálního dojmu týká, tak hodinky působí na první pohled velmi pěkně a dynamicky. Přeci jen se jedná o hodinky pro piloty formule 1 a tento svůj rys v sobě nezapřou. Dominantní stříbrné a kovové prvky jsou doplněny černým ciferníkem a ještě drobnými červený prvky, které jen podtrhují rychlost a dravost. Casio Edifice EFA 121D 1AVEF v sobě kombinují to nejlepší z digitálních a ručičkových hodinek. To znamená, že jde o kombinace obojího. Ručičky jsou elegantní a na první pohled poznáte kolik je hodin a na digitálním ciferníku v pozadí si můžete nechat zobrazit vše důležité, co vás zajímá. Podobně jako právě piloti formule 1 na palubce.

   

A věřte mi, že toho není málo. Nechci vás nudit, takže vyjmenuju jen některé základní funkce mezi které bezesporu patří stopky s přesností 1/100 vteřiny s maximem měření až 100 hodin, volně nastavitelný ukazatel data (kalendář), alarm s volitelným signálem, timer neboli odpočítávání od 1 minuty opět do 100 hodin, světové časy, nastavitelný režim 12/24, automatické podsvícení a jako třešinku na dortu teploměr s přesností na desetiny stupňů Celsia. Zkrátka tyto hodinky umí opravdu cokoliv si jen můžete přát. Navíc s dvojicí kvalitních baterek SR927W by měli vydržet běžet nejméně tři roky.

Závěr:

Hodinky Casio Edifice EFA-120D-1AVEF vám můžu jedině doporučit stejně jako obchod hodinky.cz. Jedná se o opravdu vyvážené hodinky, po kterých když sáhnete, tak rozhodně neuděláte chybu mimo. Jsou velmi pěkné a přitom dobře vybavené. Podle všeho i něco vydrží a co jsem poslední půlrok sledoval i jejich cenu, tak je poměrně stabilní a nemění se, takže se jedná i opravdu výhodnou investici. S hodinkami Edifice EFA-120D-1AVEF si ostudu někde rozhodně neuděláte.

Graf ceny produktu Casio Edifice EFA-121 poskytuje server Heureka.cz


Oficiální parametry ze stránek výrobce.
Manuál k hodinkám ke stažení.
Seriozní obchod, kde můžete tyto hodinky zakoupit:

Komentáře jsou uzavřeny.