Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/1800/virtual/www/domains/hodinky.ikn.cz/wp-content/themes/bueno/functions/admin-setup.php on line 19

Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/1800/virtual/www/domains/hodinky.ikn.cz/wp-content/themes/bueno/functions/admin-setup.php on line 89

Jake jsou rozdily mezi mineralnim a safirovym sklickem hodinek?

4 Říj

Sklíčko je tradičně nejvíce namáhanou částí hodinek. Tak si trochu popovídáme o tom, jak jej chránit a čeho se vyvarovat.

Minerálním (křemičitým) sklíčkem rozumíme tvrdší sklo střední třídy. Pokud se budete (trochu) snažit, stále není problém takové sklo potlouct. Existuje standardní a tzv. konkávní verze minerálních skel. V minulosti, daleko před érou safírových skel, měly i luxusní kapesní hodinky minerální skla, která ovšem chránila stará dobrá krytka. Dnes jsou tato skla běžným standardem i celkem obyčejných hodinek. Tento typ sklíčka obsahují například hodinky Traser P 6600 Type 6 Mil-G.

Safírové sklo je vrcholem momentální výroby hodinek a nezřídka i značná část jejich hodnoty. Je mnohonásobně odolnější vůči poškození (tvrdost safíru je podobná diamantu, resp. přímo úměrná korundu, tvrdost 9) než jakékoliv jiné sklo, proto je tak populární – životnost produktu jde rapidně nahoru. Snadno a rychle mu uškodíte jen diamantem, což – aniž bychom chtěli někoho podceňovat – moc často nehrozí :)

Různá skla hodinek

U skutečně drahých hodinek je tedy předpoklad, že disponují (často speciálně upraveným či zkoseným) safírovým sklem. Safírové sklo je na druhou jistou estetickou překážkou u nejrůznějších kvalitních retro hodinek (vyráběných v době, kdy safírová skla ještě neexistovala), kde se proto i přes vyšší cenu výrobku zpravidla nepoužívá. Na safírové sklíčko narazíte například v hodinkách Wenger Sea Force 01.0641.103.

Zajímavost: Existuje také kompromis mezi minerálním a safírovým sklem – Sapphlex.

Komentáře jsou uzavřeny.